Proof

Proofy cyfrowe (kontraktowe odbitki próbne) wykonujemy na urządzeniu Epson Stylus 9900 Pro, nagrodzonym przez Stowarzyszenie European Digital Press (EDP) jako „najlepszy sprzęt do proofingu” w 2009 roku. Obsługiwanym przez orpogramowanie EFI.

Certyfikowany proof cyfrowy zgodny z normą ISO 12647-7 dotyczącą wykonania wzorców barwnych. Proof certyfikowany posiada załączony wynik pomiaru różnicy barw dE, z tolerancją zawartą w wyżej wymienionej normie. Do zleconego wydruku dokładany jest pasek kontrolny Ugra/Fogra v3.0. Po wydrukowaniu proofa jest wykonywana kontrola jakości do symulowanej przestrzeni barw, która jest drukowana na tym samym arkuszu co mierzona praca. Jest to opcja dodatkowo płatna zgodnie z cennikiem.

Epson Stylus 9900 Pro, to:
  • Nowy poziom jakości wydruków kolorowych oraz czarno-białych realizowany poprzez najszerszą gamę kolorów dzięki najnowszym atramentom pigmentowym Epson UltraChrome™ HDR.
  • Nowe standardy w drukowaniu dzieł artystycznych oraz w profesjonalnym proofingu. Najlepsze wyniki pracy dzięki 11 oddzielnym atramentom zawierającym takie barwy, jak zielony i pomarańczowy, pozwalające na poszerzenie gamy kolorów i zapewniające płynniejsze przejścia tonalne oraz gradacje.
  • Najwyższa jakość i płynne gradacje oraz redukcja ziarnistości i maksymalnej rozdzielczość 2880 dpi.
  • Doskonałe sterowanie i prędkość do 40 m²/godz., dzięki nowej 10-kanałowej głowicy drukującej Epson TFP™.